23-06-17: STEADY PACE - Royal Ascot Yarışlarında İkinci!Tarih: 23 Haziran 2017

İngilterede düzenlenen ve Dünya’nın en önemli at yarışı etkinliklerinden 2017 ROYAL ASCOT festivali bugün koşulan yarışlar ile son buldu.

İLYAS ÇOKAY HARALARI’nın 2014 yılında kısrak olarak ithal ettiği NEVADA PRINCESS’in anneden kız kardeşi COOL KITTEN ve ünlü aygır DARK ANGEL’dan olma STEADY PACE festivalin son gününde koşulan 1200m mesafeli WOKINGHAM STAKES’de ünlü GODOLPHIN ekürisi adına ikinci oldu. 

Koşunun galibi OUT DO koşuyu az farkla Jokeyi David TUDHOPE ile önde tamamladı.

Geçmişte başarılı aygır IFFRAAJ’ın da kazandığı WOKINGHAM STAKES’e bu sene G FORCE (Gr.1 Sprint Cup galibi), BIRCHWOOD (Gr.2 Superlative Stakes galibi), FIRST SELECTION (Gr.3 Solario Stakes galibi), EASTERN IMPACT (Gr.3 Bengough Stakes galibi), DANZENO (Gr.3 Chipchase Stakes galibi) ve yarış öncesi koşunun favorisi RAUCOUS dahil 27 Safkan iştirak etti.

Koşuyu geçen sene kazanan OUTBACK TRAVELLER da katılımcılar arasında olmasına rağmen koşuyu ancak 12nci tamamlayabildi.

NEVADA PRINCESS’in Türkiye’de doğan iki tayı bulunmakta. Türkiyedeki ilk tayı bu sene iki yaşlı olarak KARAKÖSEOĞLU ekürisi ile İzmirde idmanlara başlayacak. Kısrağın daha önce İngiltere’de doğan yavruları NURACALE İtalya’da 4 koşu kazanmıştı, SAKADA ise İngiltere’de koşu galibiyetine erişmişti. Kısrağın ve yavrusunun mevcut sahibi KARAKÖSEOĞLU ekürisine başarılar dileriz.

NEVADA PRINCESS’in yiğeni STEADY PACE’in bir sonraki koşusunun Gr.1 July Cup da olması bekleniyor.

Foto Galeri