25-06-17: 91. Gazi koşusu galibi PIANO SONATATarih: 25 Haziran 2017

Bu sene 91.ncisi koşulan, Türkiye’nin Derbisi, GAZİ Koşusunu YALÇIN EKÜRİSİ adına, son 10 yılın en iyi derecesi ile, PIANO SONATA kazandı.

Jokey AHMET ÇELİK bu koşudaki galibiyeti ile üst üste 3ncü Gazi koşusunu kazanarak adını tarihe yazdırdı. Geçtiğimiz sene bu koşuyu GRAYSTORM ile kazanmış ve 2015 yılında da bu sene haramızda aşım yapan RENK ile bu başarıyı elde etmişti.

Yalçın ekürisini, Ahmet Çelik’i, Piano Sonata’yı ve ilgililerini en içten duygularla İLYAS ÇOKAY HARALARI olarak tebrik eder, ve başarılarının devamını dileriz.

PIANO SONATA’nın babası TOROK’un ilk jenerasyon yavrusu olup Emirsoy ekürisi adına koşan ve Emirsoy Harası adına aşımlara devam eden TOROK adına da büyük bir başarı elde etmiştir ve babasını Türkiye’nin önde gelen aygırları arasına yazdırmıştır.

TOROK Emirsoy ekürisi adına Gr.1 Anafartalar koşusunu kazanmış, ancak yurtdışında doğumlu bir tay olarak ithal edildiği için Gazi Koşusuna mevcut kayıt şartnamesi gereği iştirak edememiştir.

PIANO SONATA’nın annesi EMMA’nın ise Akkyıldız ekürisi adına Gr.3 Kayı koşusu galibiyet vardır. Daha evvel koşan yavruları arasında KALESH (Victory Gallop) 4 koşu galibi, ve RIVER MAAS (Win River Win) 2 koşu galibidir.

Foto Galeri